Türkiye’de Gayrimenkul Sektörünün Dünü, Bugünü, Yarını

Uluslararası Proje Yönetimi Enstitüsü (UPYE) ile Özyeğin Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin düzenlediği “Türkiye’de Gayrimenkul Sektörünün Dünü, Bugünü, Yarını” adlı seminer, 25 Ocak Cumartesi günü Özyeğin Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Çekmeköy Kampüsü’nde, Entegre ve Proplan firmalarının sponsorluğunda gerçekleştirildi.

Etkinliğin açılış konuşmalarını yapan UPYE Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Sait Culfik ve ÖzÜM Başkanı Emrah Mazıcı, Türkiye’de gelişmekte olan gayrimenkul sektörünün önemine ve etkinliğin sektöre sağlayacağı katkıya değindiler.

Seminerin ilk oturumu olan “Kentsel Dönüşümle Geleceğin Binalarının İnşası”, Rönesans Gayrimenkul Genel Müdür Yardımcısı Işıl Dinçer’in başkanlığında gerçekleştirildi. Bu oturumda, AEH Anadolu Gayrimenkul Proje Geliştirme Müdürü Batuhan Tarkan, Proplan Proje Yönetim firması İş Geliştirme Direktörü Erkan Özber ve Özyeğin Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İlker Fatih Özorhon genel hatlarıyla Kentsel Dönüşüm uygulamalarını ve örneklerini ele aldılar.

“Geçmişten Geleceğe AVM Tasarımları” adlı ikinci oturumda ise Torunlar GYO Proje Geliştirme Müdürü İdil Gençaydın’ın başkanlığında, Ömerler Mimarlık Kurucu Ortağı Ömer Somer ve HPP International Türkiye Direktörü Nurgül Ece, geçmişten günümüze AVM yatırımlarının gelişimini ve yeni trendleri ile bu yapıların yeni amaçlar için dönüşümleri konularını tartıştılar.

Seminerin ikinci yarısının ilk oturumu olan “Gayrimenkul Sektöründe Yeni Trendler ve Girişim Fırsatları”, Torunlar GYO Planlama Müdürü Levent Sümer, VESRAM Kurucu Ortağı Hakan Eren, EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı ve BBMRED Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır Yetki’nin konuşmacı olarak katıldığı oturumu Özyeğin Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkanı Emrah Mazıcı yönetti.

Üçüncü oturumda “Gayrimenkul Sektöründe Kariyer Fırsatları” konusu, Smart Solutions İnsan Kaynakları Yönetim Danışmanlık Kurucu Ortağı Cem Kafadar başkanlığında, yine aynı firmadan ortağı Dr. Duysal Aşkun Çelik, Entegre Proje Yönetim firması Genel Müdürü Kemal Okumuş ve Prokon Proje Müdürü İlhami Akkum tarafından ele alındı.

Günün son oturumunda, “Gayrimenkul’de Yeşil Tasarım” konusu ele alındı. Oturum başkanı Rönesans Gayrimenkul Proje Müdürü Tuğçağ Arda Çotuk, İTÜ Şehir ve Bölge Planlama Öğretim Üyesi Doç Dr. Funda Yirmibeşoğlu, Avcı Architects kurucusu ve aynı zamanda Çedbik Başkan Yardımcısı olan Selçuk Avcı, ortağı Burak Ünder ilgiyle izlenen sunumlarını gerçekleştirdiler.

Konuşmacılara hatıra ve teşekkür amaçlı plaketlerin verilmesiyle son bulan UPYE ve ÖzÜM’ün ortaklaşa düzenledikleri bu etkinliği, İnşaat Mühendisi Biröz Biricik sundu ve yeni etkinliklerde birlikte olunması temennisiyle program son buldu.

Daha fazla görsel için Facebook sayfamızı ziyaret edin!

Yorumlar

*

captcha *