Kuruluş
2012

Konum
Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü, Nişantepe Mah. Orman Sok. 34794 Çekmeköy – İSTANBUL

ÖzÜM

Özyeğin Üniversitesi Mezunlar Derneği (ÖzÜM), lisans ve lisansüstü programlarını bitiren az sayıdaki ilk mezunlarının inisiyatifleriyle 2012 yılında kuruldu. ÖzÜM olarak amacımız, üniversitemizin girişimci ruhuna bağlı kalarak, mezunların birbirleriyle ve üniversite ile ilişkilerini devam ettirmelerine katkıda bulunmak, üniversiteye projeleri için kaynak sağlamak, ÖzÜ ve mezunları arasında bir köprü olmaktır.

Misyonumuz

Misyonumuz, gerçekleştireceğimiz projeler ve aktivitelerle, genç ve dinamik okulumuzun mezunlarının “yaşam boyu birliktelik” felsefesiyle bir arada olmalarına katkıda bulunmaktır. Ayrıca ÖzÜ’nün ulusal ve uluslararası alanlardaki faaliyetlerine, mezunlar olarak maddi ve manevi destek sağlamak yine misyonumuzu oluşturan unsurların başında gelmektedir.

Değerlerimiz ve Kültürümüz

ÖzÜM’de birliktelik ve bütünlük temel değerlerimizdir.

ÖzÜM; lisans ve lisansüstü mezunlarıyla, 10.000 Kadın Girişimcilik Programı mezunlarıyla ve geleceğin mezunu olan bugünün öğrencileriyle, Özyeğin Üniversitesi’ni oluşturan herkesi bünyesinde buluşturmayı amaçlayan; ÖzÜ ruhunu yaşam boyu birliktelikte korumayı öncelik olarak belirlemiş insanlardan oluşmaktadır.

ÖzÜM, kurulduğu gün itibariyle Türkiye’nin en iyi mezunlar derneği olma hedefini belirlemiştir. Amacımız, ÖzÜ mezunlarının Türkiye’de ve dünyada yaratacakları değerlere sahip çıkmak, onları bir çatı altında bütünleştirmektir.

Bugün dernek, temel değerleri korumakta ve girişimci ruhuyla yenilerini eklemekte, her geçen gün ailesini genişletmektedir.

  • Bağlantıda kalmak için,
  • Ayrıcalıkları paylaşabilmemiz için,
  • ÖzÜ’den aldıklarımızı ÖzÜ’ye ve mezunlarımıza geri verebilmek için,
  • Ortak ihtiyaçlarımızı karşılarken kişi başına düşen maliyetleri hafifletmek için,
  • Gezerken, yerken-içerken , network genişletirken, mutluyken ve mutsuzken birlikte olmak için,

Tüm mezunlarımızı ÖzÜM‘e üye olmaya davet ediyoruz.