10.000 Kadın Komitesi

Komitemiz; Türkiye’de Özyeğin Üniversitesi ve Goldman Sachs Vakfı’nın birlikte hayata geçirdiği “10.000 Kadın Girişimci Sertifika Programı” mezunlarının ÖzÜM çatısı altında bir araya gelmelerinden oluşmaktadır.

10.000 Kadın Komitesi, sertifika programından mezun olan girişimci kadınların kendi aralarında iletişim, işbirliği ve dayanışma ağını geliştirmek, ülke ve dünya ekonomisindeki konumunu güçlendirmek amacıyla faaliyetlerde bulunmayı amaçlamaktadır.

Kadınların iş hayatında karşılaştıkları tüm güçlükleri aşabilmeleri konusunda destek sağlamayı hedefleyen komitemiz, girişimci kadınlar arasında ulusal ve uluslararası bir iletişim ağı oluşturarak istihdam, verimlilik ve kalite yükselişini sürekli kılmayı ilke edinmiştir.

Komitemiz bu doğrultuda 2016 yılı içinde Türkiye’de gerekse başka ülkelerde benzeri çalışmalarda bulunan dernek, vakıf gibi kuruluşlarla bilgi alış verişinde bulunmayı; seminer, konferans, eğitim, zirve ve sosyal organizasyonlar gerçekleştirmeyi, süreli ve süresiz yayınlar hazırlamayı planlamaktadır.

Komite çalışmalarımız sizden aldığımız ilham, güç ve destekle amacına daha kısa sürede ulaşacaktır. Bu nedenle 10BK@ozum.org.tr‘ adresinden bizimle sürekli iletişim haline kalabilir, ÖzÜM üyeliği ile ilgili bilgi alabilirsiniz.