Getsy App

Özyeğin Üniversitesi öğrencileri yepyeni bir startup ile sizlerle buluşuyor! 

Özyeğin Üniversitesi öğrencileri Mert Arman, Berk Tosun, Kaan Barış Bayrak bir önceki girişimleri olan Yazılım Bulutu ile adlarını duyurmuştu, şimdilerde ise ilk girişimlerinden hemen sonra geliştirmeye başladıkları Getsy ile hız kesmeden devam ediyorlar. Bu süreçte ekibe halen içerik editörlüğü görevini üstlenen Aslı Öztürk, Ege Yavuz ve Alihan Taşkın katıldı.

6 kişilik ekip 3 ay gibi kısa bir süre içerisinde projeyi launch aşamasına getirdi.

Uygulamanın amacı moda sektörüne ait birbirinden çeşitli içerik ve ürünlerin bir arada bulunduğu konsepti insanların telefonlarında keyifli bir şekilde deneyimlemelerini sağlamak.

Getsy nedir?

Yaklaşık 1 ay önce İTÜ Çekirdek‘e kabul edilen Getsy, onlarca marka, on binlerce ürün arasından, her gün yenilenen ilham verici konseptler ve içerikler ile moda ürünlerini kendi zevkinize göre keşfedebileceğiniz ve satın alabileceğiniz bir moda keşif uygulamasıdır.

Uygulamada ürünler kart şeklinde karşınıza çıkıyor. Her kartta beğen / beğenmeme kararı verildiği için kullanıcı tarafından verilen bu veriler (data), aynı zamanda daha kişiselleştirilmiş öneriler getirmek için kullanılıyor. Bir taraftan ise moda firmaları için ürün bazlı analiz fırsatı yaratılmış oluyor.

Özet olarak uygulama moda için bir Tinder uygulaması. Karşınıza gelen ürünleri beğenmek için sağa, beğenmemek için sola kaydırın. Getsy, beğendiğiniz ürünleri profilinizde sizin için organize edip saklıyor ve bu ürünler indirime girdiğinde size haber veriyor.

Mezunlarımız ve öğrencilerimize bu serüvende bol şans!

Haber kaynağı: http://www.ozugirisim.club/#!Getsy/ciex7/5787d74f0cf2ee8bc227ab19
Özyeğin Üniversitesi Mezunlar Derneği

Yorumlar

*

captcha *