Her Zamanki Yer

Üniversitede yurt hayatı çok güzeldir fakat her akşam akıllarda tek bir soru vardı; ” Yemekte ne var?”

İşletme ’14 ve Gastronomi ’14 mezunlarımız Abdülkadir Hazan ve Ebubekir Aslantepe, bu sorunun cevabını üniversitemiz Çekmeköy Kampüsüne taşındığı gün bulmuş. İlk girişimlerinin hikayesini kendileri anlatıyor:

“Fakülteye başladığımız sene üniversitenin kampüsü henüz Çekmeköy’e taşınmamıştı. Kampüsün Çekmeköy’e taşınması ile birlikte yeni oluşan bu eğitim vadisinin birtakım ihtiyaçları ortaya çıktı. Yurt binasında öğrencilerin yeme-içme ihtiyaçlarını karşılayacakları, bir araya gelerek sohbet edebilecekleri herhangi bir yerin olmaması bizleri bu alanda girişimde bulunmaya yöneltti. Okuldaki ihtiyaçların öğrenci girişimleri ile çözüme ulaştırılması ve bu şekilde öğrencilerin ticari hayata hazırlanması okulumuzun misyon ve vizyonlarından biriydi. Bunun için okul yönetimi bir işletme yarışması düzenledi. Yaptığımız başarılı sunum ile bu yarışmayı kazandık.

Yarışmanın ardından kısa süre içerisinde işletmeyi kurguladık ve faaliyete başladık. Paylaşmanın ve farklı fikirlerin işletmeyi yükselten değerler olduğunu bildiğimiz için işletmemize isim arayışımızı tüm arkadaşlarımızla paylaştık. Akabinde bunun için bir yarışma düzenledik. Bu yarışmada birbirinden güzel isim fikirleri ortaya çıktı. Yarışma sonucunda üniversitemizin İşletme Bölümü öğrencilerinden Kürşat Şık tarafından önerilen “Her Zamanki Yer” ismini kullanmaya karar verdik. İşletme adının da belirlenmesiyle üniversitemizin yurt binasında öğrenci arkadaşlarımıza hizmet vermeye başladık.

İşletmenin kaldığımız yurt binasında bulunması işlerimizi epey kolaylaştırmıştı. Okuldan arta kalan zamanlarımızda sürekli olarak Her Zamanki Yerde çalışıyor, işin hem işletme-finans hem de mutfak kısmını yöneterek deneyim kazanıyorduk. Geçirdiğimiz bu ticarileşme serüveninde, üniversite hocalarımız mentorluk desteği ile hep arkamızdaydı. Bu şekilde kısa sürede olgunlaştık ve elde ettiğimiz sermayeyi yeni girişimlerle değerlendirme kararı aldık. 2012 yılında “Her Zamanki Yer” ile başladığımız girişimcilik yolculuğuna bugün “Kumpir Box” ve “Vatra Kafe & Restoran” ile devam etmekteyiz.

Bu yolculukta 35 kişilik deneyimli bir ekiple çalışmaktayız. Girişimcilik yolculuğu başlangıçta olduğu gibi bugün hala bizleri heyecanlandırmaktadır. Yeni girişim fikirleri ve projelerimiz ile yakın gelecekte hızla büyümeyi hedeflemekteyiz.”

Acıktınız değil mi? Mezunlarımız bizi bekliyor, tüm ÖzÜ ailesi davetlidir.


 

 

Özyeğin Üniversitesi Mezunlar Derneği

Yorumlar

*

captcha *