Pizza Hot Slice

Kaliteli ve uygun fiyatlı pizzayı, farklı alternatifler ile müşterilere hızlı ve güleryüzlü bir şekilde sunmak amacıyla yola çıkan İşletme mezunumuz Can Fıçıcı, kendi iş fikri ile kampüse geri döndü. Pizzayı müşterinin gözü önünde yaparak ÖzÜ öğrencisinin tüm dikkatini üzerine topladı, üstelik farklı bir konteyner konsepti ile servis vererek rakiplerinden farkını kanıtladı. Pizza Hot Slice kurucusu Can, girişiminin hikayesini kendisi anlatıyor:

“İki yıla yakın bir ayakkabı üretim firmasında yöneticilik yaptıktan sonra kendi işimi kurmaya karar verdim. Bu süre zarfında gelişmekte olan ekonomilerde FED’in faiz artışından dolayı ,  ekonomik bir daralma olacağını öngörmüştüm. Ekonomik daralma yaşanan ülkelerde nakit akışının hız kesmeyeceği tek sektör gıda sektörü olarak ön plana çıkmaktaydı. Pizza alanında ülkemizde artık yerleşen bir kültür vardı ve bu durumu avantaja çevirip pizza alanına yatırım yapmaya karar verdik. Ülkemizde dilim pizza konsepti henüz yurtdışındaki kadar yaygın değildi, bu yüzden farklılaşmak adına dilim pizza konseptinde karar kıldık. Y ve Z kuşağı bir yere gittiğinde fazla beklemek istemeyen bir kuşak, dilim pizza konsepti de teşhirden hızlıca alabilecekleri ve karınlarını doyurabilecekleri güzel bir alternatif olarak duruyordu. Yurtdışına giderek konteyner konseptlerini araştırdık. Hem farklı bir mekan hem de bina içlerinde işletme açılabilecek  yerleri olmayan kurumlara alternatif oluşturması amaçlı güzel bir seçenekti. Müşteri portföyünün ve asıl hedef kitlemizin bulunduğu yer olması dolayısıyla ilk adım olarak üniversitede başlamaya karar kıldık.

Kaliteli ve uygun fiyatlı pizzayı, farklı alternatiflerle müşterilere hızlı ve güleryüzlü bir şekilde sunmak asıl amacımız. Pizzayı müşterinin gözü önünde yaparak hem onun ilgisini çekebiliyoruz  hem de farklı bir konteyner konseptinde servis vererek rakiplerimizden ayrışmış oluyoruz. Ayrıca bu iş modelinde özkaynak modelinde büyümeyi hedefleyerek  satış ekibinden  ve usta ekibinden  iki kişiyi eşleyerek yeni açılan dükkanlarımıza kar ortağı yapmayı hedefliyoruz.”

ÖzÜ öğrencisi Can’a sonsuz destek gösteriyor, duyduğumuza göre Pizza Hot Slice mezunlarımızı da bekliyor! 🙂

Pizza Hot Slice’ı Twitter, Instagram ve Snapchat’te ‘pizzahotslice’ kullanıcı adı ile takip edebilirsiniz.

Özyeğin Üniversitesi Mezunlar Derneği

Yorumlar

*

captcha *